4 Haziran 2012 Pazartesi

Bazı Mevzular...Merak ettiğim bazı şeyler var:)1-Mesela rahmetli Orhan Atasoy neden Halil Sezai kadar zamanında tutmadı?!
Neden hakkettiği değeri göremedi?
Oysa o da en az Halil Sezai kadar içli ve bunalımlı ses tonu ile söylüyordu.(Bir tutmuyorum. Orhan Atasoy'un kesinlikle çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.)

Sanırım daha bunalımlı, acılı,sızılı, depresyonlu bir yeni nesil yetişiyor!!*sanki bu şarkının ilk çıktığı hali daha sızılı idi. Hatırlayan elinde olan var mıdır?
Bir sürü güzelim şarkısı var. Dinleyin olur mu? Gemiler, Sana çaldım gibi...

"küçük bir kızken orhan, saçlarım sapsarıydı. hep otobanları ve tren istasyonlarını aradım. bulamadım. kent adlarını aradım..; yok,yok, yoktu. öyleyse ''ayrılıklar da yok'' diye kandırdım kendimi."  UMay umay2-neden birileri bir şeyler yapmaya çalıştığında, bir şeyler başardığında taktir etmek  yerine -aslında kendimiz yapamadığımız için ve çok da istediğimiz için yapmayı-yeriyoruz. Heves kaçırmaya çalışıyoruz. Amaan vakit kaybı ne gerek var diyebiliyoruz?!! Bu uzuuun sorunun cevabını çok merak ediyorum!!!
Elbetteki kimsenin taktirine ihtiyaç yok. Ama yergisine de ihtiyaç yok!!


3-Neden empati kuramıyoruz?! Bir insanı anlayabilmek için neden illa ki başımıza gelmesi gerekiyor?


Uzar gider sorularım...Devamı gelecek:)
Sevgilerimle:)5 yorum:

 1. Orhan Atasoy'u bilmez miyim hiç.Gemiler klibide bir defada çekilmiştir bilir misiniz? Kamera motor demiş ve stop dediğinde klip çekilmiş.umay umay ayrı bir fenomen zaten.Bizim kuşağı etkisi altına almıştı bunlar.Halil Sezai'mi amaaan boşverinn..

  YanıtlaSil
 2. Canım hak edene saygı bizlerde geç oluyor o zamanda iş işten geçmiş oluyor:)))Öpüyorum.

  YanıtlaSil
 3. Orhan Atasoy zamanında internet bu kadar yaygın değildi..Şimdi internette amatörler bile ünlü olabiliyor. Onun söylediği gemileri ararken satıcılar bile bilmiyordu Orhan Atasoy'u aynı şarkıyı Teoman söyledi hit oldu.Oysa ondan güzel kimse söyleyemiyor.Soruların hepsine yanıt versem çok uzun olacak.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. 2 numaralı maddeye katılıyorum, bu olay beni de çok düşündürür ve insanlardan soğuma sebebim olur...

  YanıtlaSil
 5. bence şuanda çok genç nüfusa sahibiz. gençler arasında herşey biranda popüler olup ertesi gün unutuluyor.

  YanıtlaSil